ראשי

הגישו מועמדות

בית ברעננה

img

האדריכל יואל יושפה תכנן את הבית ברעננה, למשפחה, זוג ושני ילדיהם הבוגרים. הבית המפנק, בשטח של 500 מ"ר, כולל 7 חדרים המתפרסים על פני 3 קומות והוא כולל גם מעלית לטובת בני המשפחה. כאשר עיקר חללי הבית החשובים ממוקמים בקומה אחת ונבנו בצורה אופקית.
לכל אחד מהילדים הבוגרים סוויטה מפנקת משלו. בניית הבית נמשכה כ-18 חודשים, כאשר במהלך הן התכנון והן הבנייה, הפך התהליך לתקופה של קבלת החלטות משותפת לשביעות רצון בני המשפחה.
בעת כניסתנו לבית אנו פוגשים מבואת כניסה גדולה וריבועית בגובה כפול, ממנה משתלשלים שנדליירים מעוגלים דומיננטיים שמוסיפים אלגנטיות לחלל. עוד בעת הכניסה לבית אנו רואים את בריכת השחייה עם מפל מים במרכזה, שעושה רושם שהיא חלק מפנים הבית. המבואה מובילה אותנו מצד ימין לחלל גבוה ומרשים, בו נבנו תקרות עץ משופעות בגוון לבן, ושם ממוקם החלל הציבורי הכולל את הסלון, פינת האוכל, מטבח לבן מרשים עם משטח עבודה מבטון וחדר משפחה אינטימי. בחדר זה, שהינו חלק מחלל ציבורי פתוח, ממוקם קמין שתפקידו לשמש כמחיצה בין הציבורי הפרטי לציבורי היותר אינטימי. הקמין עצמו יצירה נפלאה הינו דו צדדי, כולל ארובת נירוסטה גלויה, שעולה למעלה לתקרת העץ וממשיכה החוצה.
העיצוב הנבחר הוא מודרני-אקלקטי. טוב טעם, בו הפנים והחוץ מתכתבים נהדר ומוסיפים האחד לשני. כך שמי שנמצא בבית, מרגיש את חוויית החוץ, וגם הפוך.
בצידה השמאלי של המבואה אנו רואים גרם מדרגות המוביל לקומת סוויטות המתבגרים ולמרתף, ולצד המדרגות ומאחוריהן ממוקם חדר העבודה. התכנון של חדר זה מאפשר לשוהים בו להיות חלק מהנעשה בחלל הציבורי או לחלופין להפוך את החדר לפרטי.
בהמשך לחדר העבודה ממוקמת סוויטת ההורים. הסוויטה נמצאת בצמוד לבריכת השחייה, והיא חלק מהנוף שסופג בני הזוג מדי יום. עוד כוללת הסוויטה גם חדר ארונות גדול, וכמובן חדר רחצה מאובזר ומפנק.
לסיכום מסביר יושפה “תהליך עבודת התכנון והבנייה נעשתה תוך הקשבה ללקוח על מנת לספק לשוהים בבית חוויה רב חושית, שאינה מתפשרת. זאת, תוך שימוש בחומרים, גדלים ופרופורציות שמעצימות את הבית ויושביו”.

אדריכל יואל יושפה
בית ברעננה – זוג פלוס 2 מתבגרים
שטח 500 מ”ר
צלמת: אינסה בירנבאום

 

  • מיקום: רעננה
  • סיום הבניה: 2023
  • שטח: 500
  • צילום: אינסה בירנבאום
  • Location: Raanana
  • Completion Date: 2023
  • Floor Area: 500
  • Photography: Inesa Birenbaum

האתר מאפשר לכם ליצור מפגש איכותי עם המתכננים הראויים, בכל קנה מידה, ציבורי או פרטי
ולעשות בחירה מושכלת ואמינה, של המתכננים המתאימים לצרכיכם

הגשת מועמדות
img
Loading...