ראשי

הגישו מועמדות

מלון INK

Ink Hotel

img

מלון עסקים אורבני וצעיר במרכז תל אביב, הוקם על קרקע שבעבר אכלסה ספריית יידיש ייחודית במינה, מקום עלייה לגדולי הסופרים בשנות החמישים. מכאן נלקחה ההשראה שליוותה את האדריכל יואב מסר ואת מעצב הפנים ירון טל, לאורך כל תהליך העיצוב של המלון. בלובי של המלון ניתן לראות ספריית קסטות דיו מכל העולם, שאספו המעצבים מאספני דיו, כל אחת עם סיפור משלה.
עולם הספרים והדפוס המרתק, הוטמע בכל שכבות עיצוב המלון, כך גם הדיו, שהולך ונעלם מהעולם. כיום כולנו כמעט ואיננו כותבים, אלא בעיקר מקלידים והשימוש בדיו ובמכונות הכתיבה של פעם הולך ונעלם.
בלובי של המלון ניתן לראות ספריית קסטות דיו מכל העולם, שאספו המעצבים מאספני דיו, כל אחת עם סיפור משלה.
בחיבור בין חלל הלובי למסעדה עומד פסל ייחודי, עשוי ממקשים ענקיים של מכונת כתיבה, שיורדים מהתקרה עד לקומה התחתונה ואל תוך בר המסעדה. “רצינו ליצור עיצוב משותף בחלל הכפול בין הלובי בקומת הקרקע למסעדה בקומה מתחתיו, אך יחד עם זאת להעניק לכל חלל את הייחודיות שלו, עם האווירה, האקוסטיקה והסאונד שמתאימים לכל אחד”, אומר המעצב ירון טל.
קירות המסעדה מחופים אריחי בטון עם תבליט מחותמות טקסטיל הודיות עתיקות מעץ, המזכירות את השפה ההודית העתיקה “סנסקריט”. גם בחדרי המלון שזור עולם הדפוס בכמה רבדים. קירות החדרים מחופים בטפט עם טקסט המדמה כתב עיתון. השידות לצד המיטה מדברות באותה שפה, אחת עם מפה חרוטה של תל אביב והשנייה עם כתובת גרפיטי המזוהה עם העיר.
מספרי הכניסה לחדרים עשויים מקסטות שעליהן הודבק מספר החדר, כך שהאורח מקבל עיצוב העוטף אותו מכל כיוון ונותן תחושת חיבור אמיתית לעולם הדיו והדפוס.
בכל העשייה הזו שולבו אמנים ישראלים, כמו למשל עבודותיו של דויד טרטקובר (חתן פרס ישראל בעיצוב גרפי). “נפגשנו וגיליתי שיש לו ספרי סקיצות שאייר בעודו יושב לקפה בשדרות רוטשילד ומתוך הצצה לספריה האישית הזאת בחרנו כמה סקיצות שמוצגות במסדרונות המלון”, מספר ירון טל. על קירות הלובי תלויות עבודות דיו של פיליפ בולקייה –מעצב גרפי מהמובילים בישראל. “אפרופו, שני המעצבים הגרפיים הללו, היו המורים הראשונים שלי בבצלאל”, מספר טל. לובי המלון רוהט על ידי אריק בן שמחון.
המסעדה באינק: מתחת למלון INK, נמצאת מסעדת סאן יאנג- SUN YANG. האתגר היה ליצור חלל מסעדה נחשק אפלולי וסקסי, כאילו מתחת לפני האדמה, אשר יהפוך עורו ויתפקד גם כחלל ארוחות בוקר נעים ורגוע לאורחי המלון, ללא שאריות מליל אמש. חלל מסעדה נחשק אפלולי וסקסי, כאילו מתחת לפני האדמה, אשר יהפוך עורו ויתפקד גם כחלל ארוחות בוקר נעים ורגוע לאורחי המלון.

 

  • מיקום: תל אביב
  • צוות תכנון: מעצבות אחראיות: שרון בלייכר, מרצדס בן-אורן. אדריכל המלון: יואב מסר
  • צילום: יואב גורין
  • Location: Tel Aviv
  • Photography: Yoav Gurin

האתר מאפשר לכם ליצור מפגש איכותי עם המתכננים הראויים, בכל קנה מידה, ציבורי או פרטי
ולעשות בחירה מושכלת ואמינה, של המתכננים המתאימים לצרכיכם

הגשת מועמדות
img
Loading...