ראשי

הגישו מועמדות

מגדל ארלוזורוב 17

Arlozrov 17 TLV

img

מגדל בן כ-30 קומות ומבנה נמוך ליניארי, המלווה את דופן רחוב ארלוזורוב. מסת המגדל פוצלה לשני נפחים, שביניהם אטריום זכוכית שקוף על מנת להקנות למגדל פרופורציות אלגנטיות ותמירות. באופן זה גם הדירות שבנפח המזרחי נהנות ממבט לים. חלל הכניסה של המגדל לא שגרתי במידותיו: 40 מטרים אורכו ו-12 מטרים גובהו. הוא נושק לאטריום שקוף, העולה לכל 30 קומות המגדל. החלל המינימליסטי והצבעוניות הכמעט מונוכרומטית, ההרמונית, משרים רוגע בחלל מורכב מבחינה צורנית ופונקציונלית, ניגוד לסביבה העירונית הסואנת.
הנפחים של המגדל מעוצבים באופן א-סימטרי – המערבי דינמי זיג זג, כמחווה לים הסמוך והמזרחי אורתוגונלי לכל גובהו. בין שני הנפחים ישנו אטריום שקוף, בו ממוקמות המעליות השקופות, אשר נפתחות בכל קומה לגשר המשמש כמבואה ונהנה מאור יום ומנוף לכיוון צפון ודרום, דרך קיר כבלים שקוף. שילוב כל אלה מקנה חוויה ייחודית בגישה לדירות ובתחושה ובו זמנית משקף החוצה אל העיר את החיים שמתרחשים בתוך הבניין עצמו.
לאורך דופן רחוב ארלוזורוב ממוקם אגף נמוך ליניארי בן 3 קומות, המשלים את דופן הרחוב וכולל בתוכו שתי קומות מגורים מעל קומת קרקע, שהינה חלק מקומת הלובי הראשית של הפרויקט. על גג אגף זה ממוקמת בריכת שחיה פתוחה לשמים באורך 50 מ’ ומרפסת שמש אליה יש יציאה גם מחדר הכושר של דיירי הבניין.
חזיתות הפרויקט מורכבות מקיר כבלים ייחודי, בגיאומטריה משתנה וקירות מסך בפיתוח ייחודי. אופי החזית מדגיש את הדומיננטיות הצורנית של כל גוש כאובייקט שלם אחד. עיצוב זה מקנה לבניין הופעה אלגנטית ומעודנת, דינמית ובעלת עושר ורב גוניות.
כל החלק הצפוני של המגרש מפותח כגינה ציבורית פתוחה ונגישה לציבור. שבילים רחבים בזיקות הנאה מקשרים את רחוב ארלוזורוב עם רחוב וילנא בדופן המזרחית והמערבית של המגרש.
הופעתו הכוללת של הפרויקט הינה מרשימה, ייחודית ואלגנטית והוא מהווה תוספת משמעותית לקו הרקיע של תל אביב.

  • מיקום: תל אביב
  • צוות תכנון: תכנון: משה צור אדריכלים. שותפים: שמעיה צרפתי, אורי גת ומשה צור. תכנון נוף: תמא תכנון מרחב אורבני. עיצוב פנים: פיצו קדם אדריכלים בשיתוף אדריכלית דניאלה שולמן.
  • צילום: עמית גרון. משה צור
  • Location: Tel Aviv
  • Photography: Mosh Zur

האתר מאפשר לכם ליצור מפגש איכותי עם המתכננים הראויים, בכל קנה מידה, ציבורי או פרטי
ולעשות בחירה מושכלת ואמינה, של המתכננים המתאימים לצרכיכם

הגשת מועמדות
img
Loading...